Upadłość konsumencka Wrocław

 

Nasza kancelaria pomaga przy sprawach związanych z ogłoszeniem upadłości konsumenckiej we Wrocławiu 

Jeśli pojawiły się problemy finansowe i obecna sytuacja nie sprzyja spłacie zaciągniętego zadłużenia to zapraszamy do naszej kancelarii. Wspólnie przeanalizujemy całą sytuację i pomożemy ogłosić upadłość konsumencką. Postanowienie sądu o upadłości konsumenckiej jest skutecznym sposobem na pozbycie się nadmiernego zadłużenia. W wielu przypadkach jest to jedyny sposób na funkcjonowanie bez zaległości finansowych i daje możliwość wyjścia ze spirali zadłużenia oraz uniknięcia firm windykacyjnych. 

Dokładamy wszelkich starań , żeby posiadane przez Państwa zadłużenie zostało rozłożone na korzystne raty lub całkowicie umorzone. Jeżeli zdecydują się Państwo na danie pełnomocnictwa adwokatowi z naszej kancelarii zostanie sporządzony i przekazany wniosek do sądu upadłościowego. Nasz adwokat będzie kontaktował się z sądem, syndykiem i wierzycielami w Państwa imieniu. Co to znaczy dla dłużnika? Powoduje to czasowe rozporządzania uzyskanymi zarobkami i pozbawienie zarządzania swoimi środkami. 

Kto może ogłosić upadłość konsumencką? 

Upadłość konsumencką mogą ogłosić wszystkie osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej, to znaczy, że są konsumentami i stali się niewypłacalni. Oznacza to, że osoba fizyczna - dłużnik nie jest w stanie spłacić swoich zobowiązań, które zaciągnął, na przykład spłata raty kredytu. Upadłość dzieli się na dwie funkcje: oddłużenie niewypłacalnego konsumenta - podczas rozprawy sądowej może zapaść orzeczenie o umorzeniu całości lub części zadłużenia. Należy jednak pamiętać, że dotyczy to długów, które zostały zaciągnięte przed dniem ogłoszenia upadłości. Dochodzenie należności od dłużnika na rzecz jego wierzycieli - w dużym stopniu polega na doprowadzeniu do równego zaspokojenia roszczeń wierzycieli. W tym wypadku konsekwencją jest likwidacja majątku, jego części lub całości. Majątek ten zostanie zarządzany przez syndyka, a dłużnik nie będzie miał wpływu na jego rozporządzanie. Wszelkie uzyskane środki finansowe zostaną przekazane na zaspokojenie długów. 

Nowelizacja ustawy o upadłości konsumenckiej 

W marcu 2020 roku została ogłoszona nowelizacja ustawy o upadłości konsumenckiej, która pozwala na uzyskanie całkowitego oddłużenia. Sprawi to wydłużenie okresu planu spłaty wierzycieli. Nieskuteczne przeprowadzenie takiego procesu spowoduje brak możliwości ogłoszenia upadłości konsumenckiej przez 10 lat. Po nowelizacji, z upadłości konsumenckiej mogą korzystać nawet osoby, które przez swoje widoczne zaniedbania doprowadziły do bankructwa. Dlatego właśnie tak ważne jest wybranie odpowiedniej kancelarii prawnej z doświadczonymi i profesjonalnymi specjalistami. 

Pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić w kierunku zgłoszenia upadłości konsumenckiej jest złożenie wniosku w sądzie upadłościowym. Spienięży to cały upadły majątek. Wtedy zostanie również sporządzony plan podziału środków finansowych. Zostają wyznaczone plany spłat. Sąd orzeka jeszcze, jaka część zadłużenia będzie umorzona, czas spłaty nie może być dłuższy niż 5 lat. 

Nasza kancelaria oferuje pomoc prawną podczas spraw o upadłość konsumencką we Wrocławiu. Nasi doświadczeni adwokaci rozpoczynają swoją pracę od kompleksowego doradztwa przed złożeniem dokumentów, później towarzyszymy Państwu w całym procesie. 

Klimowski Kancelaria Prawna

Łódź

Adwokat Łódź
Al. T. Kościuszki 40 lok. 10
90-427 Łódź
tel.: (42)208 88 42/(42) 208 88 43
tel.: 600 365 228
e-mail: klimkowski@onet.pl
Santander Bank Polska S.A.
90 1090 1304 0000 0001 4312 3524

Gdańsk

Adwokat Gdańsk
ul. Długi Targ
80-831 Gdańsk
tel.: 600 365 228
e-mail: klimkowski@onet.pl
Santander Bank Polska S.A.
90 1090 1304 0000 0001 4312 3524

 

Mapa dol-mapPolski

Kancelaria świadczy usługi na terenie całego kraju

Facebook link Twitter link