Restrukturyzacja zadłużenia Gdańsk

W sytuacji kiedy ktoś nie będzie w stanie sfinalizować zaległych zobowiązań jest szansa na restrukturyzację zadłużenia. Pozwala ona na uwolnienie się od ryzyka niewypłacalności oraz uniknięcie ryzyka wpadnięcia w spiralę zadłużenia. W sytuacji, gdy ciąży nam na koncie kilka kredytów i pożyczek warto je zrestrukturyzować, łącząc je w jeden kredyt. Ma to na celu przede wszystkim poprawę sytuacji finansowej danej osoby i pomoc w powrocie do terminowej spłaty rat. Utrata płynności finansowej może dotknąć każdego, nawet osoby, które podczas zaciągania kredytu mieli dobrą pracę i wysokie zarobki. Warto wiedzieć czym jest restrukturyzacja zadłużenia, ponieważ nigdy nie wiadomo czy nie znajdziemy się w sytuacji, gdzie będziemy zmuszeni z tego skorzystać. 

Gdańsk - restrukturyzacja zadłużenia 

Restrukturyzacja zadłużenia to ustalenie nowych warunków spłaty kredytu. Bank na samym początku analizuje sytuację klienta i modyfikuje wszystkie warunki kredytowania oraz dostosowuje je do aktualnych możliwości spłaty. Wtedy następuje zmiana harmonogramu spłaty - wydłużenie okresu kredytowania i podniesienie odsetek. Nie w każdym przypadku bank zgodzi się na restrukturyzację umowy kredytowej. Bez podania odpowiedniej przyczyny, wniosek może zostać odrzucony. Jest kilka sposobów w jakie bank może zrestrukturyzować kredyt. 

  • Wakacje kredytowe jest to odroczenie terminu spłaty rat w całości. Przez cały ten okres nie płaci się za raty, ale odsetki są naliczane przez cały czas. Czas trwania takich wakacji zależy od banku. 

  • Raty balonowe są to raty stałe zmienione na raty rosnące. Z początku są one bardzo niskie, czasami zerowe. W przyszłości jednak koszta są wyrównywane i raty zostają podwyższone. 

  • Wydłużenie okresu kredytowania jest to zmniejszenie wysokości raty miesięcznej, jednak co za tym idzie - wydłuża się okres płatności. 

  • Skrócenie okresu kredytowego - rata jest wyższa, ale rozłożona w krótszym czasie. 

  • Przewalutowanie kredytu często może okazać się opłacalne. Należy pamiętać, że może być również ryzykowne ze względu na zmianę wartości waluty. 

Co można zyskać dzięki postępowaniu restrukturyzacyjnemu? 

Przede wszystkim możemy wstrzymać egzekucje komornicze, które są najbardziej stresujące w takich sytuacjach. Dodatkowo możemy: rozłożyć długi na dogodne raty, odroczyć termin płatności czy wstrzymać postępowanie przeciwko dłużnikowi. Restrukturyzacja zadłużenia uzależniona jest od pozytywnej decyzji banku, która podejmowana jest po dokonaniu analizy złożonego wniosku i przeprowadzeniu analizy finansowej. W trakcie procesowania wniosku o restrukturyzację, osoba składająca wniosek może zostać poproszona o dostarczenie dodatkowych dokumentów, które mają na celu przyczynienie się do podjęcia ostatecznej decyzji. 

Adwokat - Gdańsk 

Wybór odpowiedniego adwokata to niezwykle ważna rzecz. Aby mógł on wykonać swoją pracę najlepiej, jak to możliwe, musi posiadać odpowiednią specjalizację. Wybierając naszą kancelarię, świadczymy usługi na bardzo szeroką skalę. Specjalizujemy się między innymi w prawie rodzinnym i opiekuńczym. 

Klimowski Kancelaria Prawna

Łódź

Adwokat Łódź
Al. T. Kościuszki 40 lok. 10
90-427 Łódź
tel.: (42)208 88 42/(42) 208 88 43
tel.: 600 365 228
e-mail: klimkowski@onet.pl
Santander Bank Polska S.A.
90 1090 1304 0000 0001 4312 3524

Gdańsk

Adwokat Gdańsk
ul. Długi Targ
80-831 Gdańsk
tel.: 600 365 228
e-mail: klimkowski@onet.pl
Santander Bank Polska S.A.
90 1090 1304 0000 0001 4312 3524

 

Mapa dol-mapPolski

Kancelaria świadczy usługi na terenie całego kraju

Facebook link Twitter link