Restrukturyzacja zadłużenia Bydgoszcz

Na czym polega restrukturyzacja zadłużenia? Jest to ustalenie nowych warunków spłaty. Bank na samym początku analizuje sytuację klienta i modyfikuje wszystkie warunki kredytowania oraz dostosowuje je do aktualnych możliwości spłaty. Wtedy następuje zmiana harmonogramu spłaty - wydłużenie okresu kredytowania i podniesienie odsetek. Nie w każdym przypadku bank zgodzi się na restrukturyzację umowy kredytowej. Bez podania odpowiedniej przyczyny, wniosek może zostać odrzucony. Jest kilka sposobów w jakie bank może zrestrukturyzować kredyt. 

Restrukturyzacja zadłużenia - Bydgoszcz 

Przewalutowanie kredytu jest często opłacalne, ale również ryzykowne. Wakacje kredytowe są odroczeniem terminu spłaty rat w całości. Uzależnione one są od wielu czynników - banku oraz jego postanowień. Raty balonowe są dla osób, które na samym początku chcą mieć jak najniższe raty, a nawet zerowe. Jednak z czasem będą one rosły. Często biorąc kredyt decydujemy się na zabezpieczenie go w jakiś sposób. W niektórych bankach można je sprzedać, co znacznie obniży koszt raty. Zmiana harmonogramu spłat polega to na wydłużeniu lub skróceniu okresu kredytowania. Przy wydłużeniu zwiększa się ilość rat i zmniejsza ich wysokość. Natomiast w przypadku skrócenia okresu kredytowania jest odwrotnie - raty są wyższe, a czas spłaty krótszy. Kolejną możliwością jest modyfikacja oprocentowania, czyli próba negocjacji wysokości marży.

Kredyt restrukturyzacyjny powinien być łatwy do uzyskania przez osoby, które mają dobrą historię kredytową i stałe dochody. Restrukturyzacja kredytu pozwoli na uwolnienie się od ryzyka niewypłacalności, a także od wpadnięcia w spiralę zadłużenia. Odpowiedni adwokat powinien pomóc w całym procesie oraz w przygotowaniu dokumentów. Dla niektórych może okazać się kłopotliwe spisywanie wszystkich danych i złożenie niezbędnych akt do banku. W takim przypadku adwokat jest idealnym rozwiązaniem, które usprawni i z pewnością przyśpieszy cały proces. Wybór odpowiedniego adwokata to niezwykle ważna rzecz. Aby mógł on wykonać swoją pracę najlepiej, jak to możliwe, musi posiadać odpowiednią specjalizację. Wybierając naszą kancelarię w Bydgoszczy można liczyć na usługi najwyższej jakości. 

Sposoby restrukturyzacji zadłużenia 

Jest kilka sposobów w jakie bank może zrestrukturyzować kredyt. 

  • Wakacje kredytowe jest to odroczenie terminu spłaty rat w całości. Przez cały ten okres nie płaci się za raty, ale odsetki są naliczane przez cały czas. Czas trwania takich wakacji zależy od banku. 

  • Raty balonowe są to raty stałe zmienione na raty rosnące. Z początku są one bardzo niskie, czasami zerowe. W przyszłości jednak koszta są wyrównywane i raty zostają podwyższone. 

  • Wydłużenie okresu kredytowania jest to zmniejszenie wysokości raty miesięcznej, jednak co za tym idzie - wydłuża się okres płatności. 

  • Skrócenie okresu kredytowego - rata jest wyższa, ale rozłożona w krótszym czasie. 

  • Przewalutowanie kredytu często może okazać się opłacalne. Należy pamiętać, że może być również ryzykowne ze względu na zmianę wartości waluty. 

Klimowski Kancelaria Prawna

Łódź

Adwokat Łódź
Al. T. Kościuszki 40 lok. 10
90-427 Łódź
tel.: (42)208 88 42/(42) 208 88 43
tel.: 600 365 228
e-mail: klimkowski@onet.pl
Santander Bank Polska S.A.
90 1090 1304 0000 0001 4312 3524

Gdańsk

Adwokat Gdańsk
ul. Długi Targ
80-831 Gdańsk
tel.: 600 365 228
e-mail: klimkowski@onet.pl
Santander Bank Polska S.A.
90 1090 1304 0000 0001 4312 3524

 

Mapa dol-mapPolski

Kancelaria świadczy usługi na terenie całego kraju

Facebook link Twitter link