Przysposobienie

adwokat cennik

 

Przysposobienie jest to dobrowolne, regulowane prawem uznanie dziecka biologicznie obcego za własne. Przysposobienie jest adopcją i dotyczyć może osoby małoletniej, która nie ukończyła jeszcze 18 roku życia. Aby móc przysposobić dziecko, należy posiadać pełną zdolność do czynności prawnych, jak również i spełnić szereg przesłanek, by takim rodzicem móc zostać. To oczywiste, że dobro dziecka jest najważniejsze, dlatego też sprawy formalne mają tak duży w tej kwestii wymiar.

Kto może przysposobić dziecko?

Osobami, które mogą adoptować, a więc przysposobić dziecko są małżonkowie. Żadna osoba samotna czy też para w nieformalnym związku, nie ma możliwości starania się o adopcję. Co więcej, osoby te muszą posiadać pełną zdolność do czynności prawnych, a ponadto ich obowiązkiem jest zapewnienie nieletniemu odpowiednich warunków do rozwoju i wychowania. W przypadku dzieci, które ukończyły 13 rok życia, konieczna jest ich zgoda. Osoba przysposobiona, jak również i przysposabiający mają wraz z decyzją Sądu, takie same prawa i obowiązki względem dziecka i odwrotnie, jak w relacji rodzic - dziecko. Kluczowe w całym tym procesie jest to, aby rodzice dziecka wyrazili zgodę na możliwość przysposobienia ich przez rodziców adopcyjnych, chyba że ci zostali pozbawieni władzy rodzicielskiej lub są nieznani. 

Rodzaje przysposobienia

Wyróżnić można kilka rodzajów przysposobienia. Jest to między innymi przysposobienie pełne, niepełne lub całkowite, gdy rodzice biologiczni  wyrażą tak zwaną blankietową zgodę na przysposobienie. To, o czym należy pamiętać - adopcja jest nierozwiązywalna, chyba że są ważne powody do tego, by została ona rozwiązana. W przypadku przysposobienia całkowitego jest to niedopuszczalne. W każdym przypadku podstawą jest dobro małoletniego dziecka.

Pomoc naszej kancelarii prawnej

Jako kancelaria prawna, która od wielu już lat prężnie działa na rynku, ma wiedzę i doświadczenie, a także zespół wykwalifikowanych prawników, jesteśmy w pełni do dyspozycji wszystkich klientów. Jeśli borykają się Państwo  z problemem przysposobienia dziecka i z jakichkolwiek przyczyn nie możecie tego dokonać, służymy pomocą. Dzięki adwokatom mającym stosowne tutaj w tej kwestii kompetencje i ukończone specjalizacje pozwalające na prowadzenie takich spraw - jesteśmy dla Państwa w pełni do dyspozycji. Wbrew temu, co związane jest z daną sprawą i jakie pojawiają się w toku postępowania przesłanki - my zawsze mamy na uwadze w pełni dobro dziecka. 

Kancelarie adwokackie Łódź cennik
⭐⭐⭐⭐⭐
Ocena 5/5 Głosów 126
 
Klimowski Kancelaria Prawna

Łódź

Adwokat Łódź
Al. T. Kościuszki 40 lok. 10
90-427 Łódź
tel.: (42)208 88 42/(42) 208 88 43
tel.: 600 365 228
e-mail: klimkowski@onet.pl
Santander Bank Polska S.A.
90 1090 1304 0000 0001 4312 3524

Gdańsk

Adwokat Gdańsk
ul. Długi Targ
80-831 Gdańsk
tel.: 600 365 228
e-mail: klimkowski@onet.pl
Santander Bank Polska S.A.
90 1090 1304 0000 0001 4312 3524

 

Mapa dol-mapPolski

Kancelaria świadczy usługi na terenie całego kraju

Facebook link Twitter link