Sprawy o uchylenie się od skutków prawnych niezachowania terminu do odrzucenia spadku

adwokat spadki łódź

Sprawy spadkowe potrafią być niezwykle skomplikowane i niebywale trudne. Nasza kancelaria posiada w swoich szeregach adwokatów, którzy w takich jednak sprawach się specjalizują, świadcząc najwyższą jakość usług i bardzo dużą skuteczność. Jedną z kwestii, jaka stanowi duży problem jest brak odrzucenie spadku z wyznaczonym terminie, a uchylenie się od skutków prawnych takiego postępowania.

Czym jest odrzucenie spadku?

Odrzucenie spadku jest to czynność prawna, która to regulowana jest przepisami kodeksu cywilnego, mająca na celu podjęcie przez spadkobiercę decyzji o odrzuceniu praw i obowiązków, które wchodzą w skład spadku. Takie działanie można załatwić sądownie lub przed notariuszem. Osoba, która dziedziczy spadek po zmarłej osobie ma na to sześć miesięcy od dnia śmierci spadkodawcy. Jeśli nie złoży oświadczenia odnośnie przyjęcia lub odrzucenia spadku, wówczas zakłada się, że przyjmuje ona spadek z dobrodziejstwem inwentarza, jednak nie zawsze stanowi to ochronę przed długami spadkodawcy, dlatego też wiele osób znając sytuację, woli taką procedurę załatwić, by nie mieć potem z tego tytułu żadnych nieprzyjemności. Co jednak w sytuacji, gdy te sześć miesięcy minie? Czy w takich sytuacjach musi ona odpowiadać w pełni za spadek, nawet, jeśli stanowi on długi i różnorodne zobowiązania? 

Uchylenie się od skutków prawnych niezachowania terminu

Jednym z powodów, dla których nie złożenie wniosku w terminie może zostać uchylone, a spadkobierca nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności jest błąd co do składu masy spadkowej. Wielu spadkobierców nie wie, co wchodzi w skład spadku, dlatego też początkowo przyjmują go, a po pewnym czasie okazuje się, że w związku z owym spadkiem pojawia się wiele długów i różnego rodzaju zobowiązań, o których ci nie mieli pojęcia.

Uchylenie się od skutków prawnych niezachowania terminu może również wiązać się z błędami co do prawa. Co to oznacza? Często jest tak, że spadkobierca nie miał stosownej wiedzy, co do braku powołania do dziedziczenia ustawowego, kolejności powołania do spadku czy też skuteczności złożenia oświadczenia dotyczącego odrzucenia spadku. 

Pomoc kancelarii w kwestii uchylenia się od skutków prawnych niezachowania terminu

Nasza kancelaria spadkowa Łódź świadczy pomoc wszystkim tym klientom, którzy mają tego typu problem. Aby bowiem go rozwiązać, koniecznie jest złożenie oświadczenia przed sądem. Świadczymy dla Państwa kompleksowe usługi, zarówno w zakresie doradztwa, jak również sporządzenia stosownej dokumentacji i reprezentowania Państwa interesów przed sądem. Nasza kancelaria adwokacka Gdańsk cennik jest w pełni do Państwa dyspozycji.

Radca prawny prawo spadkowe Łódź

⭐⭐⭐⭐⭐

Ocena 5/5 Głosów 326
 
Klimowski Kancelaria Prawna

Łódź

Adwokat Łódź
Al. T. Kościuszki 40 lok. 10
90-427 Łódź
tel.: (42)208 88 42/(42) 208 88 43
tel.: 600 365 228
e-mail: klimkowski@onet.pl
Santander Bank Polska S.A.
90 1090 1304 0000 0001 4312 3524

Gdańsk

Adwokat Gdańsk
ul. Długi Targ
80-831 Gdańsk
tel.: 600 365 228
e-mail: klimkowski@onet.pl
Santander Bank Polska S.A.
90 1090 1304 0000 0001 4312 3524

 

Mapa dol-mapPolski

Kancelaria świadczy usługi na terenie całego kraju

Facebook link Twitter link