Restrukturyzacja zadłużenia Wrocław

Każdemu z nas może zdarzyć się gorsza sytuacja finansowa, która będzie uniemożliwiała spłatę zobowiązań.  W takim przypadku można złożyć wniosek o restrukturyzację zadłużenia i ustalenia nowych warunków spłaty kredytów. Na czym to polega, jakie warunki trzeba spełnić i co zrobić, żeby cały proces przebiegł sprawnie? 

Restrukturyzacja zadłużenia - Wrocław 

Restrukturyzacja kredytu to zmiana warunków jego spłaty. Jest stosowana w sytuacji, gdy kredytobiorca ma problem ze zwrotem zobowiązania. Ma to na celu przede wszystkim poprawę sytuacji finansowej danej osoby i pomoc w powrocie do terminowej spłaty rat. Utrata płynności finansowej może dotknąć każdego, nawet osoby, które podczas zaciągania kredytu mieli dobrą pracę i wysokie zarobki. Warto wiedzieć czym jest restrukturyzacja zadłużenia, ponieważ nigdy nie wiadomo czy nie znajdziemy się w sytuacji, gdzie będziemy zmuszeni z tego skorzystać. 

Na czym polega restrukturyzacja zadłużenia? Jest to ustalenie nowych warunków spłaty. Bank na samym początku analizuje sytuację klienta i modyfikuje wszystkie warunki kredytowania oraz dostosowuje je do aktualnych możliwości spłaty. Wtedy następuje zmiana harmonogramu spłaty - wydłużenie okresu kredytowania i podniesienie odsetek. Nie w każdym przypadku bank zgodzi się na restrukturyzację umowy kredytowej. Bez podania odpowiednio uargumentowanej przyczyny, wniosek może zostać odrzucony. W większości przypadków, gdzie bank może pozytywnie rozpatrzyć wniosek to: 

  • zmiana wysokości dotychczasowych dochodów, która wynikła z utraty lub zmiany pracy 

  • tymczasowe problemy z płynnością finansową, które nastąpiły w wyniku niespodziewanych, ale koniecznych wydatków

  • sytuacja losowa - utrata zdrowia, choroba, kradzież, utrata majątku. 

Możliwości restrukturyzacji kredytu 

Jest kilka sposobów w jakie bank może zrestrukturyzować kredyt. Przede wszystkim jest to zmiana harmonogramu spłat polega to na wydłużeniu lub skróceniu okresu kredytowania. Przy wydłużeniu zwiększa się ilość rat i zmniejsza ich wysokość. Natomiast w przypadku skrócenia okresu kredytowania jest odwrotnie - raty są wyższe, a czas spłaty krótszy. Kolejną możliwością jest modyfikacja oprocentowania, czyli próba negocjacji wysokości marży. Przewalutowanie kredytu jest opcją często opłacalną, ale również ryzykowną. Wakacje kredytowe są odroczeniem terminu spłaty rat w całości. Uzależnione one są od wielu czynników - banku oraz jego postanowień. Raty balonowe są dla osób, które na samym początku chcą mieć jak najniższe raty, a nawet zerowe. Jednak z czasem będą one rosły. Często biorąc kredyt decydujemy się na zabezpieczenie go w jakiś sposób. W niektórych bankach można je sprzedać, co znacznie obniży koszt raty. 

Dobry prawnik w sprawach restrukturyzacyjnych Wrocław 

Wiemy doskonale, jak trudnym zadaniem jest sporządzenie sądowej dokumentacji, napisanie pozwu, samodzielna próba obrony swojej osoby w sądzie. Nie mając dostatecznej wiedzy, rzadko kiedy można uzyskać taki efekt, jakiego by się oczekiwało. Jesteśmy jednak przekonani o tym, że nasza kancelaria jest tutaj po to, by postawić na skuteczność działania w każdej sprawie. Dobry adwokat to priorytet w każdym miejscu i czasie.

Klimowski Kancelaria Prawna

Łódź

Adwokat Łódź
Al. T. Kościuszki 40 lok. 10
90-427 Łódź
tel.: (42)208 88 42/(42) 208 88 43
tel.: 600 365 228
e-mail: klimkowski@onet.pl
Santander Bank Polska S.A.
90 1090 1304 0000 0001 4312 3524

Gdańsk

Adwokat Gdańsk
ul. Długi Targ
80-831 Gdańsk
tel.: 600 365 228
e-mail: klimkowski@onet.pl
Santander Bank Polska S.A.
90 1090 1304 0000 0001 4312 3524

 

Mapa dol-mapPolski

Kancelaria świadczy usługi na terenie całego kraju

Facebook link Twitter link