Restrukturyzacja firm Bydgoszcz

 

Postępowanie restrukturyzacyjne wymaga stworzenia odpowiedniego planu restrukturyzacyjnego. Prawidłowo sporządzony plan w dużym stopniu wpływa na wynik całego postępowania, a także szybciej przekona wierzycieli do zawarcia układu. W trakcie postępowania restrukturyzacyjnego dochodzi do zmian zarówno w strukturze organizacyjnej, jak i gospodarczej firmy. Dzięki odpowiednio wprowadzonym działaniom, całe przedsiębiorstwo może odzyskać szansę na przetrwanie i wrócić do sprawnego funkcjonowania. 

Restrukturyzacja firm Bydgoszcz 

Założenie działalności gospodarczej wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Trzeba zdawać sobie jednak sprawę z tego, że czasami firma może popaść w długi. Jedną z metod na walkę z długami jest restrukturyzacja firmy. W polskim prawie istnieją cztery możliwości poprawy sytuacji finansowej firmy. Dotyczą one działalności, które są uznane za dłużników niewypłacalnych, ale także tych, którzy znajdują się na progu potencjalnej upadłości. Celem w każdym z tych procesów jest uniknięcie likwidacji firmy. 

  • Postępowanie o zatwierdzeniu układu 

Jest najprostsze i najmniej sformalizowane. Opiera się przede wszystkim na inicjatywie dłużnika, a udział sądu jest niewielki. Dłużnik musi samodzielnie zebrać głosy wierzycieli. Żeby spełnić warunki całego postępowania, suma spornych zobowiązań nie może przekraczać 15 % wszystkich wierzytelności uprawniających do głosowania nad układem. W momencie przyjęcia układu wniosek jest kierowany do sądu. 

  • Postępowanie sanacyjne 

Jest jedynym rodzajem postępowania restrukturyzacyjnego, w którym przedsiębiorca nie ma prawa zarządzania firmą na rzecz zarządcy wyznaczonego przez sąd. W tym przypadku głównym założeniem procesu jest druga szansa dla osoby prowadzącej biznes, który po dokładnej restrukturyzacji będzie mógł wrócić do zarządzania. 

  • Przyspieszone postępowanie układowe 

Jest uproszczonym trybem postępowania, który pozwala na zawarcie układu po wcześniejszym sporządzeniu i zatwierdzeniu spisu wierzytelności. Główną rzeczą, która różni to postępowanie od tego o zatwierdzeniu układu jest fakt, że zbieranie głosów odbywa się na zgromadzeniu wierzycieli. Przedsiębiorca zostaje także objęty ochroną przed działaniami egzekucyjnymi ze strony wierzycieli. 

  • Postępowanie układowe

Można je rozpocząć w sytuacji, kiedy suma spornych zobowiązań przekracza 15 % wszystkich wierzytelności, które uprawniają do oddania głosu. Jest procesem bardziej sformalizowanym i czasochłonnym. Dzieje się tak ze względu na to, że wymaga on szczegółowego rozpatrzenia wszystkich uwag i sprzeciwów wierzycieli przez nadzorcę sądowego. Nadzorca jest wybierany przez dłużnika przy poparciu wierzycieli. 

Dobry adwokat w Bydgoszczy 

Nasi adwokaci to doświadczeni, wykształceni ludzie, którzy jako priorytet traktują dobro swoich klientów. Towarzyszą im na każdym etapie procesu sądowego, są razem z nimi podczas postępowań egzekucyjnych, mediacji czy innych czynności. Pomagają przejść przez całe postępowanie z jak największym spokojem i jak najlepszym przygotowaniem. Profesjonalizm i empatia to cechy, które są w stanie zagwarantować sukces w nawet najciężej wyglądających sprawach. 

Klimowski Kancelaria Prawna

Łódź

Adwokat Łódź
Al. T. Kościuszki 40 lok. 10
90-427 Łódź
tel.: (42)208 88 42/(42) 208 88 43
tel.: 600 365 228
e-mail: klimkowski@onet.pl
Santander Bank Polska S.A.
90 1090 1304 0000 0001 4312 3524

Gdańsk

Adwokat Gdańsk
ul. Długi Targ
80-831 Gdańsk
tel.: 600 365 228
e-mail: klimkowski@onet.pl
Santander Bank Polska S.A.
90 1090 1304 0000 0001 4312 3524

 

Mapa dol-mapPolski

Kancelaria świadczy usługi na terenie całego kraju

Facebook link Twitter link